ZWROT PODATKU Z UK

Jeżeli jesteś legalnie zatrudniony do pracy na terenie Wielkiej Brytanii to wiedz, że masz możliwość rozliczenia podatku z tego kraju i otrzymania należnej Ci kwoty zwrotu. Pamiętaj, że koniec roku podatkowego w Anglii nie przypada na 31 grudnia, jak w przypadku roku kalendarzowego. Rok podatkowy w UK trwa bowiem od 6 kwietnia do 5 kwietnia roku następnego.

Pełna treść klauzuli. Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, iż: • Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest ALL-TAX WIOLETTA PAWELUS ul. Damrota 7, 45-064 w Opolu (NIP: 9910256391, REGON: 160279630) • ALL-TAX WIOLETTA PAWELUS ul. Damrota 7, 45-064 w Opolu (NIP: 9910256391, REGON: 160279630) nie powołało Inspektora Ochrony Danych Osobowych • Pani/Pan dane osobowe przetwarzane będą w celach marketingowych na podstawie zgody,, którą Pan/Pani wyraziła (zgodnie z art.6 ust.1 lit. A ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych). • Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do państw trzecich. • Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres trwania marketingu. • Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, ograniczania przetwarzania usunięcia, prawo do przenoszenia danych, prawo cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania (jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody), którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Dodatkowo, przysługuje Pani/Panu prawo do złożenia skargi do organu nadzorczego: Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa. • Pani/Pana dane mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Profilowanie polegało będzie na ewentualnym zaproponowaniu Pani/Panu produktów/usług najlepiej dopasowanych, jednak decyzje wiążące nie będą zautomatyzowane. • Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne, ale ich brak uniemożliwi nam kontakt z Panią/Panem. • Ponadto wyrażam zgodę na otrzymywanie telefonicznych połączeń przychodzących inicjowanych przez All-tax Wioletta Pawelus w celach handlowych i marketingowych zgodnie z art. 172 ustawie o prawie telekomunikacyjnym.

Podatek dochodowy w tym kraju trzeba rozliczyć w wyznaczonym terminie. Jeśli tego nie zrobisz, to angielski urząd skarbowy (HM Revenue Customs) może na Ciebie nałożyć wysoką karę pieniężną o minimalnej wartości 100 GBP (funtów brytyjskich). O zwrot podatku z UK możesz ubiegać się nawet do 4 lat wstecz. To oznacza, że w 2024 roku masz możliwość otrzymania zwrotu pieniędzy za lata 2023,  2022, 2021 i 2020. Średni czas oczekiwania na zwrot podatku z Wielkiej Brytanii wynosi od 3 do 4 miesięcy. Sprawdź, jak wyglądają rozliczenia podatkowe z Anglii w Polsce oraz czego potrzebujesz, żeby odzyskać nadpłatę podatkową z tego kraju.

Zwrot podatku z UK