Dokumenty do pobrania
Holandia
dokumenty i druki
Zwrot podatku - NL
Dodatkowo dołącz:
- Jaaropgaaf (Jaaropgave) lub ostatni Salaris
- Zaświadczenie o dochodach z polskiego Urzędu Skarbowego
- Dokument bankowy potwierdzający właściciela konta
Więcej informacji w załączniku
Dodatek do ubezpieczenia (ZORGTOESLAG)
Dodatkowo dołącz:
- Jaaropgave/Jaaropgave
- Kopia polisy ubezpieczeniowej
- Dokument bankowy potwierdzający właściciela konta
Więcej informacji w załączniku
Wykupienie/wypłacenie emerytury z II Filaru
Dodatkowo dołącz:
- Oryginał pisma z funduszu emerytalnego (np. StiPP)
- Dokument bankowy potwierdzający właściciela konta
- Kopię dowodu osobistego lub paszportu.
Więcej informacji w załączniku
Zeznanie zerowe
Dodatkowo dołącz:
- Kopię dowodu osobistego lub paszportu
Więcej informacji w załączniku
Usługi dodatkowe
- telefon do urzędu skarbowego
- wprowadzenie konta bankowego
- pismo z prośbą o rozłożenie czeku / wezwania do zapłaty na raty
Więcej informacji w załączniku
Najczęściej zadawane pytania
Pytania i odpowiedzi
Najważniejszym dokumentem potrzebnym do rozliczenia podatku z Holandii jest karta podatkowa Jaarograf – Jaaropgave (polski odpowiednik PIT-11). Otrzymasz ją od swojego pracodawcy wraz z końcem roku podatkowego (do 31. marca). Jeżeli w ciągu roku pracowałeś w kilku miejscach, to Jaaropgave powinieneś otrzymać od każdego z pracodawców. Nie otrzymałeś od swojego pracodawcy tej karty? Zgłoś się do nas – pomożemy Ci w procesie ubiegania się o nią.
Oprócz wypełniania podstawowych i obowiązkowych druków do zwrotu podatku z Holandii, możesz skorzystać z usług dodatkowych. Potrzebne dokumenty do każdej z nich znajdziesz powyżej.
ZORGTOESLAG – DODATEK DO UBEZPIECZENIA
Zorgtoeslag to nazwa dodatku do holenderskiego ubezpieczenia zdrowotnego. Jego celem jest pomoc w finansowaniu wydatków związanych z ubezpieczeniem, które w Holandii jest obowiązkowe dla każdej legalnie pracującej tam osoby. Możesz ubiegać się o nie wówczas, gdy Twoje dochody nie są bardzo wysokie. Czas oczekiwania po złożeniu dokumentów wynosi około 1,5 miesiąca. Aby móc starać się o dodatek do ubezpieczenia Zorgtoeslag, trzeba spełnić kilka warunków.
- Pracować lub mieszkać na terenie Holandii.
- Mieć wykupione ubezpieczenie zdrowotne.
- Nie przekraczać określonej kwoty dochodów – 23.500 euro (przy rozliczeniu indywidualnym) lub 31.250 euro (przy rozliczeniu wspólnym).
WYROBIENIE NUMERU SOFI
SoFi w Holandii jest odpowiednikiem polskiego NIP-u. Służy do identyfikacji osób pracujących i mieszkających w tym kraju. Jeśli posiadasz ten numer, to znacznie szybciej załatwisz wszelkie sprawy w holenderskim urzędzie skarbowym. Warto wiedzieć, że został on zastąpiony przez numer BSN (Burger Service Nummer), a bez niego nie ma możliwości odzyskania nadpłaconego podatku z Holandii. Numer ten jest również niezbędny, jeśli chcesz rozliczać się wspólnie z małżonkiem. Zgłoś się o nas, a pomożemy Ci uzyskać taki numer.
WYKUPIENIE EMERYTURY Z DRUGIEGO FILARU
W Holandii system emerytalny funkcjonuje w 3 stopniach. Wykupienie emerytury jest możliwe w drugim stopniu i tylko wtedy, gdy składki do funduszu nie były odprowadzane przez minimum 5 lat. Co cechuje poszczególne stopnie holenderskiej emerytury?
Emerytura z AOW – otrzymasz ją, jeśli uzyskasz wiek emerytalny (66 lat). Najczęściej wniosek o pierwszy typ emerytury należy składać samodzielnie w urzędzie skarbowym. Emerytura z II filaru – w tym wypadku składki odkładane są przez pracodawcę na specjalnych kontach emerytalnych i odprowadzane w funduszach sektorowych. Emerytura z III filaru – ostatni rodzaj jest opłacany prywatnie przez osobę, która się na nią zdecyduje.
Masz więcej pytań? Skontaktuj się z nami
Dzwoniąc do nas, zyskujesz pewność, że rozliczenie podatku Holandia odbędzie się sprawnie i bezstresowo.