ZWROT PODATKU Z AUSTRII

O zwrot nadpłaconego podatku z Austrii możesz ubiegać się w dwóch przypadkach. Pierwszy odnosi się do sytuacji, w której byłeś legalnie zatrudniony do pracy na terenie Austrii, drugi – gdy przepracowałeś w tym kraju mniej niż 183 dni w ciągu danego roku podatkowego.

Pełna treść klauzuli. Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, iż: • Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest ALL-TAX WIOLETTA PAWELUS ul. Damrota 7, 45-064 w Opolu (NIP: 9910256391, REGON: 160279630) • ALL-TAX WIOLETTA PAWELUS ul. Damrota 7, 45-064 w Opolu (NIP: 9910256391, REGON: 160279630) nie powołało Inspektora Ochrony Danych Osobowych • Pani/Pan dane osobowe przetwarzane będą w celach marketingowych na podstawie zgody,, którą Pan/Pani wyraziła (zgodnie z art.6 ust.1 lit. A ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych). • Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do państw trzecich. • Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres trwania marketingu. • Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, ograniczania przetwarzania usunięcia, prawo do przenoszenia danych, prawo cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania (jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody), którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Dodatkowo, przysługuje Pani/Panu prawo do złożenia skargi do organu nadzorczego: Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa. • Pani/Pana dane mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Profilowanie polegało będzie na ewentualnym zaproponowaniu Pani/Panu produktów/usług najlepiej dopasowanych, jednak decyzje wiążące nie będą zautomatyzowane. • Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne, ale ich brak uniemożliwi nam kontakt z Panią/Panem. • Ponadto wyrażam zgodę na otrzymywanie telefonicznych połączeń przychodzących inicjowanych przez All-tax Wioletta Pawelus w celach handlowych i marketingowych zgodnie z art. 172 ustawie o prawie telekomunikacyjnym.

Pamiętaj, że o zwrot podatku z Austrii możesz ubiegać się nawet do 5 lat wstecz. To oznacza, że w 2024 roku rozliczysz się jeszcze za lata 2019-2023. W Austrii każdy podatnik rozlicza się indywidualnie. Nie istnieje wspólne rozliczenie podatkowe z małżonkiem, chyba że Twój roczny dochód wynosi 11 tysięcy euro lub więcej. Wówczas do podstawowych dokumentów, jakie musisz złożyć, ubiegając się o zwrot nadpłaconego podatku w Austrii, należy dołączyć zaświadczenie EU/EWR od dwóch osób. Dzięki temu dokumentowi będziesz mógł liczyć na pieniężne ulgi przysługujące małżonkom.

Zwrot podatku Austria