podatek@all-tax.pl
+48 505 148 600
Aktualności
Słowniczek
Punkty Obsługi Klienta

Dokumenty do pobrania

Niemcy
dokumenty i druki

Chcąc ubiegać się o odzyskanie podatku lub zasiłek rodzinny z Niemiec, musisz pamiętać o tym, aby zgromadzić odpowiednie druki i dokumenty potrzebne do rozliczenia podatku w Niemczech, dokładnie je wypełnić i w wyznaczonym terminie złożyć w niemieckim Urzędzie Skarbowym. Skontaktuj się z przedstawicielami firmy ALL-TAX w najwygodniejszy dla Ciebie sposób. Zadzwoń, napisz e-maila lub przyjdź osobiście do wybranego punktu obsługi klienta. Możesz być pewien, że udzielimy Ci odpowiedzi na wszystkie pytania i pomożemy w zebraniu i uzupełnieniu stosownych dokumentów.

  Najczęściej zadawane pytania

  Pytania i odpowiedzi

  O zwrot nadpłaconego podatku z Niemiec możesz ubiegać się wówczas, gdy byłeś legalnie zatrudniony do pracy w tym państwie, a Twój pracodawca pobierał od Ciebie określone kwoty na dochody. Aby otrzymać nadpłacony podatek, musisz w określonym terminie złożyć odpowiednie dokumenty we właściwym niemieckim Urzędzie Skarbowym. Urząd wyda pisemną decyzję o wymiarze Twojego podatku dochodowego (Einkommensteuerbescheid). Znajdziesz w niej zapis o tym, ile zwrotu należy Ci się za dany rok podatkowy. Zanim jednak udasz się do Urzędu, musisz przygotować następujące dokumenty do rozliczenia podatku w Niemczech.

  LOHNSTEUERBESCHEINIGUNG – NIEMIECKA KARTA PODATKOWA

  To nazwa niemieckiej karty podatkowej. Znajdziesz w niej informację na temat swoich zarobków uzyskanych u pracodawcy w danym roku podatkowym. Jeżeli nie jesteś w posiadaniu takiej karty, możesz do pozostałych dokumentów dołączyć Abrechnung. To zapis odcinka wypłaty za ostatni miesiąc pracy w roku podatkowym, za który starasz się odzyskać zwrot.

  ZAŚWIADCZENIE UE/EOG

  Zaświadczenie UE/EOG to informacja o wysokości dochodów, jakie uzyskałeś w Polsce w danym roku podatkowym. Pamiętaj, że dokument ten musi zostać podbity przez polski Urząd Skarbowy.

  Aby zwiększyć swoje szanse na otrzymanie wyższego zwrotu podatku z Niemiec, warto również postarać się o inne dokumenty, które potwierdzą ponoszone przez Ciebie koszty związane z pracą w Niemczech. Mogą to być na przykład:

  • opłacone miesięczne rachunki,
  • bilety za dojazdy do pracy,
  • umowa najmu lub kupna mieszkania,
  • druki potwierdzające podróże do Polski.

  Niemcy są jednym z tych państw, w których możesz ubiegać się o liczne ulgi rodzinne. Najpopularniejszą jest Kindergeld. To zasiłek rodzinny w Niemczech, który przyznawany jest osobom pracującym i posiadającym dzieci. Wysokość niemieckiego zasiłku rodzinnego Kindergeld uzależniona jest przede wszystkim od liczby dzieci, jakie posiadasz. ALL-TAX pomoże Ci w prawidłowym wypełnieniu druku wniosku o zasiłek rodzinny w Niemczech oraz skompletowaniu dokumentów. Druki i dokumenty do pobrania Kindergeld znajdziesz na naszej stronie. Aby Twój wniosek o ulgę na dziecko został rozpatrzony pozytywnie przez niemiecki Urząd Skarbowy, musisz złożyć następujące dokumenty potrzebne do zasiłku rodzinnego w Niemczech:

  • Akt małżeństwa.
  • Akt urodzenia dziecka (lub dzieci).
  • Zaświadczenie potwierdzające, że dziecko mieszka z Tobą w jednym domu.
  • Kopia dowodu osobistego/paszportu.

  Komplet dokumentów, które znajdziesz powyżej. Jeżeli będziesz miał jakiekolwiek problemy z ich wypełnieniem, skontaktuj się z nami.

  Masz więcej pytań? Skontaktuj się z nami

  Dzwoniąc do nas, zyskujesz pewność, że rozliczenie podatku Holandia odbędzie się sprawnie i bezstresowo.