Dokumenty do pobrania
Niemcy
dokumenty i druki
Zwrot podatku Niemcy
Dodatkowo dołącz:
- Lohnsteuerbescheinigung / Lohnsteuerkarte
- ZAŚWIADCZENIE O DOCHODACH OSIĄGNIĘTYCH W POLSCE (EU/EWR)
- Kopię ostatniej decyzji podatkowe
Więcej informacji w załączniku
Zeznanie zerowe
Dodatkowo dołącz:
- Kopię dowodu osobistego lub paszportu
- Jeżeli się rozliczałeś – Decyzja podatkowa z poprzedniego roku
- Jeżeli otrzymałeś WEZWANIE dołącz kopię
Więcej informacji w załączniku
Zasiłek rodzinny Kindergeld
Dodatkowo dołącz:
- Kopia decyzji przyznania zasiłku rodzinnego w niemczech.
- Kopia dokumnetu o nadaniu numeru identyfikacyjnego na terenie niemiec
- Decyzja z urzędu wojewówdzkiego – o odmowie/przynaniu zasiłku rodzinnego 800+
Więcej informacji w załączniku
Zaświadczenie o dochodach EU_EWR dwujęzyczne
Najczęściej zadawane pytania
Pytania i odpowiedzi
O zwrot nadpłaconego podatku z Niemiec możesz ubiegać się wówczas, gdy byłeś legalnie zatrudniony do pracy w tym państwie, a Twój pracodawca pobierał od Ciebie określone kwoty na dochody. Aby otrzymać nadpłacony podatek, musisz w określonym terminie złożyć odpowiednie dokumenty we właściwym niemieckim Urzędzie Skarbowym. Urząd wyda pisemną decyzję o wymiarze Twojego podatku dochodowego (Einkommensteuerbescheid). Znajdziesz w niej zapis o tym, ile zwrotu należy Ci się za dany rok podatkowy. Zanim jednak udasz się do Urzędu, musisz przygotować następujące dokumenty do rozliczenia podatku w Niemczech.
LOHNSTEUERBESCHEINIGUNG – NIEMIECKA KARTA PODATKOWA
To nazwa niemieckiej karty podatkowej. Znajdziesz w niej informację na temat swoich zarobków uzyskanych u pracodawcy w danym roku podatkowym. Jeżeli nie jesteś w posiadaniu takiej karty, możesz do pozostałych dokumentów dołączyć Abrechnung. To zapis odcinka wypłaty za ostatni miesiąc pracy w roku podatkowym, za który starasz się odzyskać zwrot.
ZAŚWIADCZENIE UE/EOG
Zaświadczenie UE/EOG to informacja o wysokości dochodów, jakie uzyskałeś w Polsce w danym roku podatkowym. Pamiętaj, że dokument ten musi zostać podbity przez polski Urząd Skarbowy.
Aby zwiększyć swoje szanse na otrzymanie wyższego zwrotu podatku z Niemiec, warto również postarać się o inne dokumenty, które potwierdzą ponoszone przez Ciebie koszty związane z pracą w Niemczech. Mogą to być na przykład:
- opłacone miesięczne rachunki,
- bilety za dojazdy do pracy,
- umowa najmu lub kupna mieszkania,
- druki potwierdzające podróże do Polski.
Niemcy są jednym z tych państw, w których możesz ubiegać się o liczne ulgi rodzinne. Najpopularniejszą jest Kindergeld. To zasiłek rodzinny w Niemczech, który przyznawany jest osobom pracującym i posiadającym dzieci. Wysokość niemieckiego zasiłku rodzinnego Kindergeld uzależniona jest przede wszystkim od liczby dzieci, jakie posiadasz. ALL-TAX pomoże Ci w prawidłowym wypełnieniu druku wniosku o zasiłek rodzinny w Niemczech oraz skompletowaniu dokumentów. Druki i dokumenty do pobrania Kindergeld znajdziesz na naszej stronie. Aby Twój wniosek o ulgę na dziecko został rozpatrzony pozytywnie przez niemiecki Urząd Skarbowy, musisz złożyć następujące dokumenty potrzebne do zasiłku rodzinnego w Niemczech:
- Akt małżeństwa.
- Akt urodzenia dziecka (lub dzieci).
- Zaświadczenie potwierdzające, że dziecko mieszka z Tobą w jednym domu.
- Kopia dowodu osobistego/paszportu.
Komplet dokumentów, które znajdziesz powyżej. Jeżeli będziesz miał jakiekolwiek problemy z ich wypełnieniem, skontaktuj się z nami.
Masz więcej pytań? Skontaktuj się z nami
Dzwoniąc do nas, zyskujesz pewność, że rozliczenie podatku Holandia odbędzie się sprawnie i bezstresowo.