Holenderskie rozliczenie podatkowe 2017- decyzja podatkowa

W dniu 31.08.2018 mija czas na wnioskowanie o holenderski dodatek do ubezpieczenia (Zorgtoeslag) i dodatek do zasiłku rodzinnego (Kindgebonden budget).

Osoby pracujące w Holandii niezależnie od tego, czy są obywatelami tego kraju, czy pracownikami tymczasowymi mogą starać się o szereg dodatkowych świadczeń. Najpopularniejszymi z nich są wypłacane przez Urząd Skarbowy dodatek do ubezpieczenia- Zorgtoeslag i dodatek do zasiłku rodzinnego kindgebonden budget. Nabycie praw do tych świadczeń jest stosunkowo proste, ale równie prosto jest stracić należne pieniądze nie wnioskując o nie na czas. Osoby pracujące na terenie Holandii przyzwyczajone są do tego, że rozliczenia podatkowe z Holandii składać można do pięciu lat wstecz. Zasada nie ma jednak zastosowania do dodatków, o które można wnioskować. W ich przypadku nieprzekraczalnym terminem w jakim można uzyskać świadczenie za dany rok jest dzień 31.08 roku następnego. Oznacza to, że termin wnioskowania o dodatki za rok 2017 mija za nieco ponad półtora miesiące, a nie dotrzymanie go będzie skutkowało bezpowrotną utratą prawa do należnych pieniędzy.

Półtora miesiąca to dużo czasu?

NIE w przypadku wnioskowania do dodatki! Procedura wnioskowania o dodatki wygląda tak, że po zgłoszeniu przez Państwa chęci realizacji usługi przez biuro konieczne jest w pierwszej kolejności zamówienie formularzy w urzędzie. Dokumenty z urzędu dotrą do Państwa w ciągu TRZECH tygodni! Następnym krokiem jest dostarczenie podpisanych dokumentów do naszego biura. Wtedy nasi specjaliści po ich odpowiednim wypełnieniu będą mogli odesłać je z powrotem do Belastingdienst. Cała procedura zając może 4-6 tygodni. Jeżeli chcą mieć Państwo pewność, że należne Wam pieniądze nie przepadną należy zgłosić się do nas jak najszybciej!

Jak starać się o dodatki za naszym pośrednictwem?

Na przykład bez wychodzenia z domu! Wystarczy pobrać niezbędne dokumenty do zwrotu podatku z Holandii. Następnie wypełnić je, podpisać i odesłać do jednego z naszych biur, a my zajmiemy się resztą!

Chcesz porozmawiać osobiście z naszymi specjalistami? Odwiedź jedno z naszych biur, a chętnie udzielą wszelkich wyjaśnień. Nie wiesz gdzie nas znaleźć? Sprawdź!

Nie możesz zawnioskować teraz? Polub naszą stronę na FACEBOOKU, a na pewno jeszcze przypomnimy o uciekających pieniądzach!

Masz pytania?

☎ +48 505 148 600

podatek@all-tax.pl

Dodatek do ubezpieczenia (Zorgtoeslag)

Zwrot ubezpieczenia z Holandii przysługuje wszystkim pełnoletnim osobom opłacającym holenderskie ubezpieczenie zdrowotne, które nie przekraczają określonych przez urząd progów dochodowych. Co ważne przysługuje on nie tylko osobom pracującym! Przebywanie na holenderskim zasiłku dla bezrobotnych lub zasiłku chorobowym również uprawnia do pobierania dodatku pod warunkiem opłacania ubezpieczenia.

Ile pieniędzy można uzyskać?

Maksymalna miesięczna kwota dodatku dla osoby nie posiadającej partnera to 88€ co w skali roku daje prawie 1000€, czyli ponad 4000 zł ! Małżeństwa pracujące w Holandii uzyskać mogą nawet dwukrotność tej kwoty.

Dodatek do zasiłku rodzinnego (Kindgebonden Budget)

Jest to dodatkowe świadczenie dla osób posiadających dziecko i pobierających holenderski zasiłek rodzinny. Podobnie jak w przypadku dodatku do ubezpieczenia do pobierania tego świadczenia uprawnia nie tylko praca na terenie Holandii, ale również przebywanie na zasiłku dla bezrobotnych lub zasiłku chorobowym. Co ważne osoby posiadające dzieci, a nie będące w związku małżeńskim lub będące po rozwodzie również mogą ubiegać się zarówno o holenderski zasiłek rodzinny jak i dodatek do zasiłku. Należy jedynie pamiętać, że w takich sytuacjach wnioskować powinna osoba, z którą dziecko przebywa.

Czy to się opłaca?

Należna kwota dodatku zależy od wielu czynników takich jak uzyskiwane dochody, liczba i wiek dzieci do każdego przypadku należy podejść indywidualnie. Dość jednak napisać, że samotny rodzic wychowujący nawet jedno dziecko już może liczyć na ponad 4000€ (ponad 16 0000 zł) rocznie.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat dodatków? Zapraszamy do kontaktu.

Pracowałeś w Holandii?
Zgłoś się do nas!

Aktualności o podatku zagranicznym
Dowiedz się więcej

Certyfikat rezydencji podatkowej w niemczech

Certyfikat rezydencji podatkowej w Niemczech – kto i jak może go uzyskać?

Mieszkasz i pracujesz w Niemczech? Oznacza to, że obowiązuje…
Zmiana rezydencji podatkowej

Zmiana rezydencji podatkowej – co warto wiedzieć?

Pracujesz i mieszkasz za granicą, więc nie chcesz dłużej…
Numer BSN (dawniej SOFI) – jak go sprawdzić i komu jest potrzebny?

Numer BSN (dawniej SOFI) – jak go sprawdzić i komu jest potrzebny?

Numer BSN – osoby wyjeżdżające do pracy w Holandii z pewnością…