ALL-TAX, 45-064 Opole, ul.Damrota 7
tel. +48 505 148 600, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Lublin533 962 400
Opole +48 505 148 600

 

W związku z licznymi pytaniami odnośnie długiego oczekiwania na decyzje podatkowe z holenderskiego urzędu skarbowego za rok 2016, pragniemy Państwa poinformować, że z powodu wprowadzonych zmian w rozliczeniach za rok podatkowy 2016,  w znacznej większości przypadków urząd nie będzie wydawał decyzji wstępnych. To właśnie te decyzje były w latach poprzednich wydawane w terminie około 3 miesięcy od złożenia zeznania i na ich podstawie były wypłacane pieniądze.

W tym roku urząd holenderski musi zweryfikować poprawność przedstawionych przez Państwa zaświadczeń z polskiego urzędu skarbowego, dlatego czas oczekiwania na decyzję za rok 2016 jest taki długi. Sprawa dotyczy wszystkich pracowników z Polski , rozliczających się w Holandii jako kwalifikowany pracownik zagraniczny, czyli takich, którzy do swojego rozliczenia przedstawiali zaświadczenie z urzędu skarbowego.

Pragniemy zaznaczyć, że rozliczenie podatku z zaświadczeniem z polskiej skarbówki jest najkorzystniejszą formą rozliczenia, bo w ten sposób otrzymują Państwo prawo do ulg podatkowych. Bez potwierdzenia dochodów większość osób nie miałaby zwrotu podatku. Dokładamy wszelkich starań, aby każdy klient otrzymał decyzję i należne mu pieniądze jak najszybciej, ale nie mamy niestety wpływu na procedury i terminy stosowane przez holenderskich urzędników i wynikających wprost z przepisów prawa podatkowego w Holandii.

W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt z naszym biurem.

Mamy nadzieję, że pomimo niesprzyjających okoliczności prawnych towarzyszących rozliczeniom za rok 2016, zdecyduję się Państwo powierzyć nam swoje rozliczenia za rok 2017. Przypominamy także , że stali klienci otrzymują rabat na kolejne usługi.

Skontaktuj się z nami

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez All-Tax (zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 roku o Ochronie Danych Osobowych; tekst jednolity: Dz. U. z 2002r. Nr 101, poz. 926 ze zm.).